Kadra pedagogiczna

Ośrodek dysponuje kadrą o wysokich kwalifikacjach zawodowych i zapewnia wszystkim uczniom opiekę specjalistyczną.

Polega ona na uczestniczeniu w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno- wyrównawczych, socjoterapeutycznych, psychoterapeutycznych, logopedycznych oraz gimnastyki korekcyjnej. Każdy uczeń ma opracowany IPET - indywidualny program edukacyjno–terapeutyczny. Nauczyciele stosują najnowsze metody w pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.

Zaangażowanie bardzo dobrze przygotowanego do pracy zespołu pracowników doprowadziło do wysokiego poziomu pracy rewalidacyjnej, dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Wyrazem uznania dla dyrekcji placówki i całej załogi za wyniki pracy jest certyfikat

SZKOŁA NA MEDAL nadany ośrodkowi w roku 2008 i 2012 przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i redakcję "Głosu Nauczycielskiego".

Tak wysokie wyróżnienie było wynikiem udziału dyrektorów Romualda Łaskiego (2008) i Iwony Jancik (2012) w konkursie "Nauczyciel Roku”.

Kadra Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego

Kadra kierownicza:

1. Iwona Jancik – dyrektor placówki
  2. Marian Wachowiak – wicedyrektor placówki

Grono Rady Pedagogicznej:

1. Beck Justyna - tytuł magister - pedagogika opiekuńczo - wychowawcza, oligofrenopedagog, nauczyciel geografii.
  2. Bratek Marek - tytuł magister - technika, wychowanie fizyczne, specjalność nauczycielska, oligofrenopedagog, nauczyciel informatyki.
  3. Engler Jacek- tytuł magister - wychowanie fizyczne, specjalność nauczycielska, oligofrenopedagog, nauczyciel techniki, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna z elementami fizjoterapii.
  4. Grzybczyk Jacek tytuł licencjat - pedagogika opiekuńczo - wychowawcza z elementami resocjalizacji, oligofrenopedagog.
  5. Janc Jagoda - tytuł licencjat - pedagogika opiekuńczo - wychowawcza z elementami resocjalizacji, oligofrenopedagog.
  6. Jesionka Adam - tytuł magister - pedagogika resocjalizacyjna, oligofrenopedagog, nauczyciel matematyki, specjalista w zakresie rewalidacji dzieci niesłyszących i niedosłyszących.
  7. Kmiecik Mariola -  tytuł magister -pedagogika w zakresie psychopedagogiki, oligofrenopedagog, nauczyciel przyrody z elementami ochrony środowiska, specjalista w zakresie wczesnego wspierania rozwoju i edukacji dzieci z autyzmem.
  8. Matuszak Joanna - tytuł magister -pedagogika w zakresie pedagogiki opiekuńczej, oligofrenopedagog, zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz terapia i diagnoza autyzmu.
  9. Musialik Beata - tytuł magister - pedagogika w zakresie terapii pedagogicznej z pedagogiką specjalną, oligofrenopedagog
  10. Nowak Zbigniew - tytuł magister - wychowanie fizyczne, specjalność nauczycielska, oligofrenopedagog, nauczyciel fizyki, chemi, informatyki.
  11. Pacholska – Kujawa Anna - tytuł magister -pedagogika terapeutyczna z oligofrenopedagogiką, specjalista w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, nauczyciel historii.
  12. Psuty Beata - tytuł magister - pedagogika w zakresie terapii pedagogicznej z pedagogiką specjalną, oligofrenopedagog, nauczyciel biologii.
  13. Struś Anna - tytuł magister - pedagogika specjalna, oligofrenopedagog, specjalista od zintegrowanej wczesnoszkolnej i przedszkolnej, trener I stopnia BIOFEEDBECK, nauczyciel języka polskiego.
  14. Szlawska Mariola - tytuł magister - ekonomika i organizacja przedsiębiorstw, oligofrenopedagog, logopeda, nauczyciel religii.
  15. Zaremba Marzena - tytuł magister - pedagogika w zakresie: rewalidacja osób chorych, oligofrenopedagog, edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.
  16. Ziemniak Łukasz - tytuł magister - , pedagogika w zakresie terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką, nauczyciel języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie.