Category: General
Posted by: admin

Zgodnie z tradycją Jasełek na scenie pojawili się: dostojny Pan Bóg, piękni aniołowie, przebiegły diabeł, głupi Herod i Święta Rodzina z dzieciątkiem Jezus. Aktorzy zaprezentowali swoją wersję narodzin Jezusa. Występy wywołały wiele emocji. Artystów przygotowały panie: Anna Struś, Beata Musialik i Marzena Zaremba. Uroczystość zaszczycił proboszcz ks. Kazimierz Korab, który podzielił się z zebranymi refleksją nt. Świąt Bożego Narodzenia oraz złożył wszystkim życzenia na Nowy Rok. Po części oficjalnej organizatorki zaprosiły wszystkich obecnych na słodki poczęstunek, który uświetnił uroczystość Jasełek.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy to zespół szkół, na który składają się następujące jednostki:

1. Szkoła Podstawowa Specjalna dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym,
2. Gimnazjum Specjalne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym,
3. Szkoła Przysposabiająca do Pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną  w stopniu umiarkowanym i znacznym
4. Zespoły Rewalidacyjno – Wychowawcze dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.

Placówka ponadto zapewnia:

• udział wychowanków w turnusach rehabilitacyjnych,
  • udział wychowanków na zajęciach hipoterapii,
  • udział wychowanków na zajęciach dogoterapii,
  • udział wychowanków na zajęciach arteterapii,
  • udział wychowanków na zajęciach w sali doświadczania świata,
  • udział wychowanków na zajęciach na krytym basenie,