Aktualności

Jun 23, 2016

"Cicha noc, święta noc..." Jak co roku nasza grupa teatralna TIP TOP przygotowała przedstawienie jasełkowe.

Jun 23, 2016

Skuszeni zapowiedzią pięknej pogody, postanowiliśmy zorganizować pierwsze w tym roku ognisko w celu ostatecznego pożegnania się z zimą i radosnego powitania wiosny.

May 16, 2016

W dniu 19 kwietnia 2016 r. w naszej placówce obchodziliśmy  Dzień Ziemi pod hasłem - "Palący temat - niska emisja". Organizator Pan Adam Jesionka zaplanował wiele atrakcji dla naszych podopiecznych. 

Kalendarze roku szkolnego 2016/2017

May 16, 2016

Dzień Ziemi 2016


W dniu 19 kwietnia 2016 r. w naszej placówce obchodziliśmy  Dzień Ziemi pod hasłem - "Palący temat - niska emisja". Organizator Pan Adam Jesionka zaplanował wiele atrakcji dla naszych podopiecznych. 

Category: General
Posted by: admin

Mogli oni wziąć udział w zabawach ekologicznych i edukacyjnych warsztatach. Wychowankowie naszego ośrodka uczą się nie tylko czynności samoobsługowych, przyrodniczych ale także uczestniczą w zajęciach uspołeczniających. Z tej okazji, nawiązując do państwowych obchodów 1050 - lecia Chrztu Polski zasadziliśmy krzew rododendronu na terenie placówki i odsłoniliśmy pamiątkową tablicę upamiętniającą to ważne wydarzenie. Dzień Ziemi w tym roku obchodziliśmy inaczej niż w ubiegłych latach. Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Organizator przygotował wiele konkursów, których celem było zdobycie i utrwalenie wiedzy w zakresie właściwego postępowania i nabycia postaw proekologicznych. Wychowankowie aktywnie uczestniczyli w quizach, odpowiadali na zagadki i chętnie dzielili się nabytą wiedzą ekologiczną. Nie zanieczyszczając środowiska naturalnego możemy oddychać świeżym powietrzem i jeść zdrowe produkty. Każda grupa brała udział w różnych konkurencjach przyrodniczych. Wychowankowie mieli też za zadanie wykonać małe ogródki ziołowe. Do tego celu wykorzystali plastikowe butelki po napojach, które miały trafić do śmieci. Trafiły na nasze ogrodzenie jako "wiszące mini ogrody ziołowe". Nie było grupy, która nie poradziłaby sobie z tymi zadaniami. Nasi podopieczni dali sobie świetnie radę i zostali nagrodzeni. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy wzięli udział w zabawie ruchowej "Nietoperze i ćmy". Serdecznie dziękujemy przedstawicielom zakładów Lhoist S. A. w Wojcieszowie za przekazanie kamienia, na którym umieściliśmy pamiątkową tablicę. (tekst: A. Jesionka.)

Zostańmy w kontakcie

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Katarzyny Rogowiec

ul Miedziana 1
59-550 Wojcieszów
tel. 75 75 - 12 - 361
tel kom: 500 278 985 (pokój nauczycielski)
fax 75 75 - 12 - 361